Во најстудениот период од годината кожата на лицето е прва на ударот од ниските температури и ветерот, таа страда, се суши, набрчкува и почнува да пука. Неопходна е специфична нега! Но, после празниците сите внимаваме на трошоците, затоа Дерма Бела Ви нуди СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ до 50% за НОВАТА ГЕНЕРАЦИЈА на Хемиски Пилинзи на Skin Tech Pharma Group, а за уплатени 3 третмани добивате ПОДАРОК – Крема за домашна нега на престижниот бренд Skin Tech.

Овој неверојатен, инивативен пилинг, буквално ќе ја соблече оштетената и опуштена кожа, а вашето лице ќе блесне со нов сјај, затегнато и подмладено! Тој е првиот и единствен пилинг кој гарантира длабока регенерација, ефект на дермална ексфолијација, а во исто време без лупење и сосема безболно! После пилингот, на лицето нема никакво црвенило, тоа едноставно изгледа почисто, посвежо, помладо, а кожата е видно отпорна и еластична.

Освен што третира оштетена кожа, овој пилинг дава одлични резултати во третирање на пигментациј а- флеки и ги лекува сите типови на акни. Делува локално и ефикасно, па затоа и резултатите се гарантирани!

Овој високо толерантен и безпрекорен пилинг го препорачуваме за секоја возраст и пол.

Достапен по цена од 1500 – 2500 ден. во текот на целиот месец фебруари, со единствена цел – да си подарите хидратантна, мазна и блескава кожа!

Закажете го првиот третман на 02 / 32 30 888 или 070 347 888.

DermaBella-EasyTCA_result07
DermaBella-EasyTCA_result05
DermaBella-EasyPhytic_result02